Tervisepäev Noarootsis

29. jaanuar 2022

Toimumiskoht: Pürksi Vallamaja saal

Uude aastasse sissehäälestamiseks on oluline võtta argielust iseendale vaba päev. Tervisepäeval teeme joogat, saame uut infot taimemaailmast, teeme oma soovidest kaardi aastale 2022, täidame Noarootsi allikal kaasavõetud veepudelid, osaleme teetseremoonial. Gongi helid puhastavad eelmise aasta raskused ning häälestavad meid uude aastasse.

Tegevuste läbiviijad:

Noarootsi koolide kehalise kasvatuse õpetaja ja joogaõpetaja Kaili Leht

Taimeravipraktik ja bioloog  Annika Nellis

TeeRingide läbiviijad Triin Labi ja Rivo Sarapik

Gongiterapeut, helimeditasiooni lõdvestuste juhendaja Vilmar Schiff

Päevakava:

9.00-9.30 Kogunemine Noarootsi Vallamaja saali

9.30-11.00 Jooga ja meditatsioon (Kaili Leht)

11.00-12.00 Loeng: Taimed kehale ja toidulauale (Annika Nellis)

12.00-12.30 Soe supp ja joogatee

12.30-14.00 Töötuba: Soovikaart(kollaaž) aastale 2022

14.00-15.00 Täidame allikal veepudeli

15.00-17.00 TeeRing (Triin Labi ja Rivo Sarapik)

17.30-18.30 Helirännak gongide ja helikaussidega (Vilmar Schiff)

18.30 Lõpetamine

Annika Nellis. Noaorootsi ravimtaimetundja, kellel on tõmme looduse ja taimede poole ning kes usub looduse hingestatust. Hariduselt on ta bioloog, see annab oskuse põimida taimedega tegeledes nii tõenduspõhised teadmised kui tunnetusliku suhtumise. Annika on õppinud Hiina meditsiini ning omandanud ajurveeda baasteadmised. Ta on 4TUULT ravimtaimetootesarja looja. Juba aastaid õpetab ta Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis taimeravi ja ravimtaimetundmist. Annika usub, et looduses on kõik omavahel seotud, et inimeses on olemas võime terveneda ja et iga tõve jaoks on olemas looduses lahendus. www.4tuult.ee

Triin Labi ja Rivo Sarapik. Teelise kogukonna liikmed. Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud teesõpru, kes jagavad teeõhtutel muistset tarkust juua teed tseremoniaalselt, et jätkata tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna üht armastatumat jooki. Koguneme enamasti reede õhtutel, mil istume koos ühises ringis ning joome teed vaikuses. Vahel ka kõneleme, kui on midagi öelda. Teeõhtutel pakume põlismetsades kasvanud teed, selle lehed elavad ja väekad, täis looduse energiat. Valmistame ja serveerime teed kohalolus, avatuses ja austuses kui hinge ravimit.  www.teeline.chado.ee

Vilmar Schiff. Vilmar on öelnud, et gongid panevad energia liikuma, tunned kehas surinaid või füüsiline keha lõdvestub nii sügavalt, et tekkib lahustumise tunne. Emotsionaalne vabanemine. Lõdvestus sügavamal tasandil, mis toob tihti kaasa erinevaid nägemusi, tundmusi, mõistmisi, taipamisi, see mida siis rännakuks nimetatakse. Lõpuks oled puhanud, energiast pungil ja samas sügavas rahus.

Kaili Leht.  Päev praktikate ja inspireerivate juhendajatega annavad õhtuks väga mõnusa enesetunde. Äratundmised, vastused küsimustele, jagamised, taipamised, ärkamised. Tekib arusaam, et maailm tõesti kannab meid ja me oleme nii palju väärt veel rohkem kogema. Tekib tunne, et kõike on elus piisavalt, sest me õpime olema rahul sellega, mis meil on. Oleme õnnelikud. Mitte siis, kui puhkus tuleb, mitte siis, kui kevad algab, vaid just nüüd ja praegu, koos samal sagedusel olevate inimestega.

Osalustasu ja registreerimine:

Osalustasu kohapeal 35€

Registreerimine kuni kohtade täitumiseni

Toetab Lääne-Nigula Vald ja Noarootsi osavald

Registreeri tervisepäevale siit