Tervisepäev Noarootsis

29. jaanuar 2022

Toimumiskoht: Pürksi Vallamaja saal ja Noarootsi loodus

Uude aastasse sissehäälestamiseks on oluline võtta argielust iseendale vaba päev. Tervisepäeval teeme joogat, saame uut infot taimemaailmast, teeme oma soovidest kaardi aastale 2022, täidame Noarootsi allikal kaasavõetud veenõud, osaleme teetseremoonial. Gongi helid puhastavad eelmise aasta raskused ning häälestavad meid uude aastasse.

Tegevuste läbiviijad:

Noarootsi koolide kehalise kasvatuse õpetaja ja joogaõpetaja Kaili Leht

TeeRingide läbiviija ja taimetark Maret Allikas

Gongiterapeut, helimeditasiooni lõdvestuste juhendaja Vilmar Schiff

Päevakava:

9.00.00-9.30 Kogunemine Noarootsi Vallamaja saali

9.30-11.00 Jooga ja meditatsioon (Kaili Leht)

11.00-12.00 Loeng: Taimed kehale ja toidulauale (Maret Allikas)

12.00-12.30 Soe supp ja joogatee

12.30-13.30 Töötuba: Soovikaart(kollaaž) aastale 2022 (Kaili Leht)

13.30-15.00 Matk Noarootsi allikale (Kaili Leht)

15.00-17.00 TeeRing (Maret Allikas)

17.00-18.00 Helirännak gongide ja helikaussidega (Vilmar Schiff)

18.00-18.15 Lõpetamine

Maret Allikas.  Maret on paljusid inimesi inspireeriv taimetark, kes teab loodusest väga palju. Tema instagrami kontol filipendula.ulmaria on 1874 jälgijat. Mareti korjatud metsikud taimed jõuavad isegi Eesti tipprestoranidesse põnevaid maitseelamusi pakkuma. Teeringid, mida ta korraldab, äratavad kõik meeled ning loovad vaikuses meditatiivse olemise. Mulle meeldib Mareti jagatud mõte: „Avastage taimi väiksete sammudega ja selgitage välja, mis teile sobib. Kui mõni taim ei kõneta või ei maitse teile, siis jätke see rahule.“

Vilmar Schiff. Vilmar on öelnud, et gongid paneb energia liikuma, tunned kehas surinaid või füüsiline keha lõdvestub nii sügavalt, et tekkib lahustumise tunne. Emotsionaalne vabanemine. Lõdvestus sügavamal tasandil, mis toob tihti kaasa erinevaid nägemusi, tundmusi, mõistmisi, taipamisi, see mida siis rännakuks nimetatakse. Lõpuks oled puhanud, energiast pungil ja samas sügavas rahus.

Kaili Leht.  Päev praktikate ja inspireerivate juhendajatega annavad õhtuks väga mõnusa enesetunde. Äratundmised, vastused küsimustele, jagamised, taipamised, ärkamised. Tekib arusaam, et maailm tõesti kannab meid ja me oleme nii palju väärt veel rohkem kogema. Tekib tunne, et kõike on elus piisavalt, sest me õpime olema rahul sellega, mis meil on. Oleme õnnelikud. Mitte siis, kui puhkus tuleb, mitte siis, kui kevad algab, vaid just nüüd ja praegu, koos samal sagedusel olevate inimestega.

Osalustasu ja registreerimine:

Osalustasu kohapeal 35€

Registreerumine kuni kohtade täitumiseni

Toetab Lääne-Nigula Vald ja Noarootsi osavald

Registreeri tervisepäevale siit